Jak wybrać zabawki ogrodowe?

Własny plac zabaw to marzenie niejednego dziecka. Miejsce do zabawy, huśtania, wspinania, budowania zamków z piasku można z łatwością zaaranżować, jeśli mamy swój własny ogródek czy większy taras. Na balkonie również możemy zaaranżować małe miejsce do zabawy. Na dziecięcym placu zabaw ważne są zabawki ogrodowe. Jak je wybrać?

Wybór zabawek ogrodowych zależy od upodobania i gustu dziecka, a także od wieku. Inne zabawki wybierzemy dla trzylatka, inne dla sześcio czy siedmiolatka. Aranżacja własnego placu zabaw w ogrodzie to nie tylko kwestia spełnienia dziecięcych marzeń. To również zachęcenie najmłodszych do spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. Zabawa w ogrodzie daje dziecku możliwość rozładowania nagromadzonej energii, pozwala mu kształtować motorykę dużą, a także uczy ciekawej organizacji czasu. Zabawa w ogrodzie wiąże się także z tym, że dziecko będzie mogło spędzać więcej czasu z innymi członkami rodziny lub z zaproszonymi do domu rówieśnikami, czyli koleżankami i kolegami z podwórka, z przedszkola lub ze szkoły.

Jakie zabawki wybrać do ogrodu?

Dobór zabawek ogrodowych jest uzależniony od miejsca, jakie możemy przeznaczyć na przydomowy plac zabaw. Oczywiście im więcej miejsca, tym więcej zabawek możemy wybrać. Pamiętajmy przy tym, że dobrze dobrana zabawka powinna być również dopasowana do gustu dziecka oraz do tego, w jaki sposób lubi się bawić.

Wśród polecanych zabawek ogrodowych, nie może zabraknąć piaskownicy. To jedna z najpopularniejszych zabawek. Dzieci lubią bawić się w piasku, budować zamki, mosty, czy po prostu biegać po nim boso i zasypywać sobie nogi. Piaskownice są bardzo różne. Na rynku znajdziemy te drewniane i plastikowe, z daszkiem i siedziskami. Jej wybór zależy od naszych potrzeb. Piaskownice plastikowe nie są trudne w montażu, z kolei drewniane są stabilniejsze. W każdej piaskownicy niezbędne będą różnego rodzaju zabawki do piaskownicy: foremki, wiaderka, grabki itp.

Domek dla dziecka w ogrodzie to must have każdego placu zabaw. Może on się stać prawdziwym centrum dowodzenia i główną kryjówką, w której maluch będzie chował swoje skarby. Domek może pełnić wiele funkcji – może być sklepem, restauracją, posterunkiem policji czy zamkiem. Można w nim również przechowywać zabawki ogrodowe. Dzięki różnym konstrukcjom, można wybrać model dopasowany do potrzeb naszej pociechy. Za nim go kupimy, musimy sprawdzić kategorię wiekową domku i materiał, z którego jest wykonany.

Plac zabaw nie może zostać zaaranżowany bez zjeżdżalni i huśtawki. To zabawki, które gwarantują mnóstwo frajdy. Pozwalają rozładować dziecięcą energię i mogą być niezwykłym polem zabawy. Wielkość zjeżdżalni należy dopasować do wieku dziecka. W przypadku huśtawki możemy postawić na model jednoosobowy, przeznaczony tylko dla dzieci, lub model większy, z którego skorzystają także dorośli.

Ciekawym wyposażeniem przydomowego placu zabaw, mogą być zabawki wodne. Świetnie sprawdza się w miejscach, w których nie można ustawić basenu. Dzieci uwielbiają bawić się wodą. Dlatego też wszelkiego rodzaju ślizgi wodne, kurtyny z wodą mogą bardzo uatrakcyjnić zabawę, a jednocześnie sprawiać, że aktywność ruchowa nie będzie męcząca nawet w upalny dzień.

Wybierając zabawki ogrodowe, nie możemy tylko brać pod uwagę tego, że chcemy maluchom zapewnić rozrywkę. Bardzo ważny jest materiał, zktórego zostały one wykonane. Każda zabawka posiada rekomendowaną kategorię wiekową i jest to element, od którego sprawdzenia powinno zaczynać się rozważania o zakupie. Wszystkie zabawki powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Czasem warto dopłacić, aby kupić zabawkę, która będzie bezpieczna dla malucha i posłuży przez wiele lat. Na bezpieczeństwie dziecka nie wolno oszczędzać. Wybierając zabawki ogrodowe, zwróćmy uwagę czy posiadają certyfikat bezpieczeństwa.