Tworzymy własne wnętrze.

Wykańczanie mieszkania.

Proces wykańczania mieszkania wymaga od nas podejmowania wielu decyzji w związku z szeroką ofertą w sklepach budowlanych, meblowych i elektronicznych. Producenci tworzą wiele ciekawych rozwiązań, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, dlatego warto zastanowić się nad tym, które propozycje sprawdzą się również w naszych nieruchomościach. Dziś skupimy się na początkowych wyborach, które czekają nas przy wykańczaniu mieszkania w stanie deweloperskim. W tym okresie jednym z najczęściej odwiedzanych przez nas miejsc będzie sklep budowlany.

Urządzanie łazienki.

Wielu właścicieli na samym początku decyduje się zająć zaprojektowaniem i wykończeniem łazienki. Jest to bowiem najważniejsze pomieszczenie pod względem użytkowym, niezbędne w momencie, gdy chcemy wprowadzić się do nieruchomości. Tu musimy zająć się projektem całego wnętrza jednocześnie, ponieważ montaż wszystkich elementów odbywa się w tym samym czasie. Na początku warto postawić sobie pytanie jakie sprzęty sanitarne potrzebujemy – wybór między wanną i prysznicem to podstawowy dylemat przed, którym stoimy. Tu powinniśmy podejmować decyzję na podstawie wielkości pomieszczenia oraz naszych preferencji, bowiem każdy z nas ma własne podejście zarówno do wanny, jak i prysznica. Obecnie możemy spróbować połączyć te dwa rozwiązania montując w wannie specjalną szybę pełniącą rolę prysznica. Drugim ważnym elementem jest dobór płytek, dziś stawiamy głównie na stonowane barwy, które pozwalają nam uzyskać klasyczny efekt końcowy. Na końcu wybierzmy zlewy, toaletę i pozostałe sprzęty sanitarne, tu jednak kierujemy się głównie aspektami wizualnymi.

Pozostałe pomieszczenia.

Kolejnym krokiem jaki musimy wykonać jest wybór paneli podłogowych, kolorów ścian oraz oświetlenie. Wszystkie te elementy będą miały ogromny wpływ na końcowy efekt naszych pracy, dlatego wszystkie podjęte decyzje muszą być dobrze przemyślane. Wybierając panele i kolory ścian zastanów się najpierw nad tym jaki styl ma panować w poszczególnych wnętrzach. Pamiętaj jednak, że jeden kolor paneli i odcień farby powinien być we wszystkich pomieszczeniach. Wybór różnych rozwiązań i kolorów sprawi, że uzyskasz efekt nieładu w mieszkaniu. W przypadku oświetlenia warto na początku wybrać stylowe oświetlenie sufitowe. Pozostałe lampy stojące lub biurowe można dokupić po zakończeniu prac remont-owych oraz wstawieniu mebli – dzięki temu wszystkie te elementy będą do siebie pasować i stworzą jedną spójną całość we wnętrzach. Twój dom zyska w ten sposób wyjątkowy charakter.