Ozdoby na półkę – jakie wybrać?

Salon jest naszą wizytówką. Każdy gość od razu zauważy nasze dekoracje na półkę. Z tego powodu podczas planowania przestrzeni powinniśmy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jego kolorystykę, umeblowanie lub oświetlenie, ale również na ozdoby, dekoracje oraz gadżety. Pełnią one również niezwykle istotną rolę w pomieszczeniu. Postawione na płaskich powierzchniach będą przykuwać wzrok, warto więc sprawić, aby podkreślały styl aranżacji wnętrza.

Półki do wnętrz nowoczesnych – czy pasują?

Minimalistyczny styl, który króluje obecnie we współczesnych wnętrzach, nie uznaje zbyt dużego przepychu, zbędnego wyposażenia oraz dekoracji, jak również przechowywania zbyt wielu przedmiotów na wierzchu. Nic jenak nie stoi na przeszkodzie, żeby pojawiły się w nim półki. Ich idea jest bardzo minimalistyczna – z powodzeniem mogą zastąpić inne wyposażenie, a także stanowią alternatywę dla niektórych mebli, przez co można zyskać dużo wolnej przestrzeni. Półki można stosować również zamiast regałów i szafek, a także można zastąpić nimi blaty komód lub stolików.

Jakie półki do nowoczesnych wnętrz?

W głównej mierze zależy to od tego, w jakim stylu urządzone będzie pomieszczenie. Nowoczesne wnętrza nie opierają się tylko i wyłącznie na minimalizmie i sztucznych materiałach. Wiele współczesnych trendów nawiązuje bowiem do stylizacji vintage, a wciąż króluje również nieśmiertelny styl skandynawski. Oznacza to, że pomieszczenia mogą być równie dobrze bardzo eklektyczne, jednak ich nowoczesność będzie oparta na efekcie końcowym i ogólnej aranżacji.

Półki to na tyle niewielki element wyposażenia, że nie wpłynie on znacznie na całość stylizacji, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak będą rozmieszczone oraz jaki będzie ich kolor i wygląd.
Najważniejsza kwestia w wyborze półek do nowoczesnych wnętrz, to dopasowanie ich wyglądu do innych elementów wyposażenia pomieszczenia. Zarówno kolor, materiał, jak i faktura czy styl powinien być dopasowany z resztą mebli czy wykończenia i dekoracji.

Sztuczny las w słoiku

Rośliny to nieśmiertelny elementem wystroju, który ożywi każde pomieszczenie. Niektóre style aranżacji opierają się na elementach florystycznych, idealny przykład to urban jungle. Może się wydawać, że utrzymanie takiego salonu wymagać będzie codziennego poświęcania dużej ilości czasu, aby utrzymać wszystko w ładzie. Nic jednak bardziej mylnego! Takie wnętrza nie wymagają wcale żywych roślin, aby zachwycać swoim pięknem. Sztuczne ich odpowiedniki cieszą się w ostatnim czasie coraz większym uznaniem, ponieważ obecnie produkowane odpowiedniki nie muszą wyglądać sztucznie i tandetnie. Sztuczny las w słoiku będzie więc wyglądał bardzo organicznie, natomiast lampka umieszczona na zakrętce sprawi, że rozświetlona fauna przykuje uwagę, a także rozjaśni pomieszczenie.

Świece dla relaksu

Głębię klasycznego salonu można również pogłębić dodając do niego mieszankę zapachową, która będzie budowa-ła atmosferę oraz spajała cały wystrój. Eleganckie dekoracje na półki w salonie również sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej szlachetne. Warto wybrać modele, które będą urzekającym akcentem. Stylowa taca ze świeczkami lub dyfuzorem zapachowym uwolni w pokoju magiczną woń, która pomoże się odprężyć. Jest to świetne rozwiązanie, kiedy na dworze wieją zimne wiatry, a my relaksujemy się w przyjemnym salonie owinięci kocem, z kubkiem ciepłego napoju w ręku.

Różne style, różne półki

Trzeba jednak pamiętać, że style aranżacji wnętrz nie rządzą się twardymi prawami. Można śmiało bawić się wystrojem salonu, zmieniając dekoracje na półki, aby dynamicznie tworzyć niepowtarzalny klimat pomieszcenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć radykalne kroki w zmianie wystroju – kilka elementów na półkach może zupełnie zmienić klimat. Zabawa stylami polega na ich łączeniu, dzięki czemu można stworzyć osobliwy klimat, który przypadnie każdemu do gustu.